راه کارهای نرم افزارهای مهندسی و شبیه سازی و پردازش سریع

با توجه به پیشرفت روزافزون علم و پیچیده تر شدن مسائل مربوط به آن، حل مسائل با استفاده از نرم افزارهای مدلسازی و شبیه سازی نیازمند سخت افزارهای تخصصی تر و همچنین با قدرت پردازش بالا و قابلیت برآورده سازی پردازش سریع و پردازش موازی  است. از نرم افزارهایی که نیازمند به پردازشگر های قدرتمند هستند میتوان به نرم افزارهای مکانیک سیالات و جامدات، مسائل فیزیک کوانتوم، پلیمر، شیمی و همچنین مسائل مربوط به ژنتیک و ... اشاره کرد.

پیچیدگی حل مسئله در بعضی موارد زمان و منابع سخت افزاری زیادی برای حل آن صرف می شود که در بعضی موارد حل آن ها غیر ممکن میشود. این نرم افزارها به سخت افزارها و ورک استیشن هایی با قدرت پردازش بالا نیازمند هستند . کاربردهای مهندسی و رندرینگ،نرم افزارها و موتور های رندرینگ بسیار بی رحمانه سخت افزارها را تحت فشار قرار میدهند.برای انتخاب یک سیستم مهندسی،نیاز به شناخت نرم افزارهای مورد استفاده بسیار ضروری و اجتناب ناپذیز است.موتورهای رندر این نرم افزارها در دو حالت (GPU Based) و (CPU Based) فعالیت می کنند.رفتار آنها در کار های مختلف بسیار متفاوت است و این توضیح برای نمایش اهمیت انتخاب قطعات ضروری بود و با دانش سخت افزاری میتوان سیستم های تخصصی متناسب با آن نرم افزار را انتخاب کرده و قدرت حل مسائل را افزایش دهیم.

شرکت آریسا با شناخت نرم افزارهای پرکاربرد حوزه های مهندسی مختلف بهترین راه کار را در کنار هزینه ای مقرون به صرفه آماده کرده است تا محققین ، اساتید و دانشجویان بتوانند بدون صرف زمان زیادی مسائل خود را حل کرده و عملکرد خود را افزایش دهند.

از آنجایی که شرکت آسا پرداز آریسا همکاری بزرگی با متخصصین رشته های مختلف از مهندسی مکانیک سیالات گرفته تا علم ژنتیک داشته در زمینه پردازش سریع و پردازش های موازی متخصص شناخته شده است و تمام نیازهای فنی و پشتیبانی چه از منظر نرم افزاری و چه از منظر سخت افزاری را حل می نماید.

در زیر به برخی از نرم افزارهای پرکاربرد رشته های مختلف پرداخته میشود.

سیستم های نرم افزارهای مهندسی و پردازش سریع  (Engineering and Processing and HPC)

نرم افزارهای مهندسی مکانیک سیالات:

 FLUENT , STAR-CD , GT-SUITE , CFX , OpenFOAM , CFD++ , MoldFlow , Gerris, AcuSolve , CFL3D , Flow3D , Flowvision , GASP , Gridpro , KIVA , NEWT ,Overflow-D , Pointwise , PowerFlow , TECPLOT , TGrid Vectis

نرم افزارهای مهندسی خودرو سازی:

طراحي و شبيه‌سازي بخش‌هاي مختلف خودرو از جمله صنايعي است که نياز به محاسبات پيچيده و سنگيني دارد. تنها پاسخ براي برآورده کردن چنين نياز پردازشي بالايي استفاده از پردازش موازي و سيستم‌هاي کامپيوتري قدرتمند مي‌باشد. تعداد زيادي از نرم‌افزارهاي كاربردي معروف دراين زمينه قابليت موازي سازي را دارند، به همين دليل به جرات مي توان به اين نکته اشاره کرد که يکي از کاربردهاي مهم سيستم¬هاي پردازش سريع در مسايل مرتبط با صنايع خودروسازي است.

AVL , Cruise , GT-Suite , HyperCrash , LS-Dyna , PAMCRASH

نرم افزارهای فیزیک و شیمی :

Gaussian , GAMESS , Firefly , Quantum , Espresso , NWChem , Material , Studio , Monte , Carlo , XFdtd

نرم افزارهای مهندسی مکانیک و جامدات :

ANSYS , CADRE ,FLOW , SOLID Edge ,cosmos , motion , solidworks , gibbs , CAD machining , stratedist , MSC patran , Pro engineering , ArcGIS Desktop , Delcam , FeatureCam , Caxa Draft CATIA , ABAQUS , T-FLEX

 

نرم افزارهای مهندسی عمران، سازه و نقشه بردازی :

AP2000 , ETABS , SAFE , PERFORM 3D Tekla , Structures , Autodesk® , Robot™ laxis , AutoCAD® Civil 3D® Autodesk® Revit® , AutoCAD® , Revit® , MEP , Suite , MATLAB® STAAD.Pro , Delft3d , Dhi Mike Swmm , Gaea , Pollute , Hec , Dssvue- 

نرم افزارهای مهندسی صنایع :

, Power Designer , Erwin , Stella , Rational , Suite Enterprise , Vensim , System Analysis , Easy Case Fuzzy Gen Arena , Taylor , SLAM , SOL , SIMULA , GPSS , DYNAMO , GASP , SIMSCRIPT SIMUL8 , AnyLogic , Flexim , Stellat

نرم افزارهای مهندسی برق :

etap , digsilent , psse , skm ptw , CYME , sincal EMT, P EDSAS

 

لازم به ذکر است آسا پرداز آریسا در کنار ارائه و پیشنهاد بهترین سیستم های تخصصی، با در اختیار داشتن مرکز محاسباتی پردازش سریع میتواند سیستم های تخصصی را به صورت آنلاین اجاره دهد. کافیسیت برای انجام تمام پروژه های مهندسی در زمینه های مختلف، پردازش سریع، پردازش و محاسبات با حجم بالا، انیمیشن و رندرفارم تنها نرم افزار مورد نیاز خود را درخواست دهید و سیستم های تخصصی را به صورت روزانه و ماهانه اجاره کنید.